[mtitle]HOW TO SHOP[/mtitle]

[quicksteps style="how_to_shop"]

[quickstep number="1" color="#CD2122"] Login or create new account. [/quickstep]

[quickstep number="2" color="#CD2122"] Review your order. [/quickstep]

[quickstep number="3" color="#CD2122"] Payment & FREE shipment [/quickstep]

[/quicksteps]

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support [ @ ] website.com . Thank you!

[mtitle]SHOWROOM HOURS[/mtitle]

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

Utwórz konto

*

*

*

*

*

*

Nie pamiętam hasła

*

Terapia Orthokine

Terapia Orthokine

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą chorobą narządu ruchu i może się rozpocząć już w drugiej i trzeciej dekadzie życia. Szacuje się, że z powodu objawowej choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych cierpi około 11% populacji po 64 roku życia. Choroba zwyrodnieniowa stawów, została uznana za chorobę cywilizacyjną, dotyka w Polsce około 2 milionów osób. Należy pamiętać, że młodzi ludzie również są narażeni na choroby zwyrodnieniowe, zwłaszcza po przebytych urazach, często uprawiających różnego rodzaju sporty oraz mający duże oczekiwania dotyczące sprawności ruchowej. Niestety, również wieloletnie dźwiganie ciężarów, czy to podczas pracy, czy rekreacyjnej aktywności fizycznej, wykazuje negatywny wpływ na funkcję stawów.

Poczucie zmęczenia kończyn oraz ogólne uczucie zmęczenia, mogą być  pierwszym sygnałem rozwijającej się choroby. Pierwszym i najwcześniejszym objawem choroby zwyrodnieniowej stawów jest ból, który nasila się podczas ćwiczeń i wysiłku. Z czasem ruchomość stawów jest coraz bardziej ograniczona, pojawiają się przykurcze zgięciowe, zaś ból zaczyna dokuczać także w nocy. 

Jednym z wyzwań stawianych przed współczesną ortopedią jest spowolnienienie rozwoju zmian zwyrodnieniowych, a przez to poprawa komfortu funkcjonowania chorych oraz  odroczenia w czasie konieczności zabiegów operacyjnych. Jedną z najnowocześniejszych nieoperacyjnych metod leczenia stanów zapalnych i choroby zwyrodnieniowej stawów jest tzw. terapia Orthokine, która stopniowo coraz bardziej zyskuje na popularności i zainteresowaniu. 

Terapia Orthokine, stanowi szczególną szansę dla osób czekających długo na endoprotezę stawu lub zabieg neurochirurgiczny. Terapia nie cofa choroby, jednakże przywraca stan równowagi w miejscu zmienionym zapaleniem poprzez spowolnienie procesu zapalnego i postępującego niszczenia tkanek, dzięki czemu likwiduje i zmniejsza dolegliwości bólowe. 

 

Jak przebiega terapia

Pierwszym etapem terapii Orthokine jest pobranie specjalną strzykawką ok. 50-60 ml krwi od pacjenta. Następnie, podczas inkubacji w cieplarce, przez 6-7 godzin pobudza się komórki do produkcji białka IL-1RA, czyli antagonista receptora interleukiny-1, które mają za zadanie zahamować toczący się proces zapalny. Kolejnym etapem jest odfiltrowanie powstałej substancji - tzw. autologicznego kondycjowanego oscocza (ACS – Autologic Conditioned Serum) i przygotowanie do podania. Ostatnim krokiem są iniekcje w serii zastrzyków w dotknięty zapaleniem obszar. Pełen cykl składa się z podania pacjentowi dwa razy w tygodniu iniekcji  przez okres trzech tygodni lub jeden raz w tygodniu przez 6 tygodni. Osocze przechowuje się w specjalnej zamrażarce, a przed podaniem kolejnej porcji podgrzewa w inkubatorze.

Olbrzymią zaletą tej metody jest stosowanie własnych komórek do produkcji białka. Dzięki temu terapia Orhokine jest bezpieczna, ponieważ całkowicie wyeliminowuje ryzyko alergii na podany preparat. Co więcej może ona być podawana do różnych stawów m.in. kolanowych, biodrowych, a nawet w okolice kręgosłupa w odcinku lędźwiowo–krzyżowym.

 

Zastosowanie terapii Orthokine 

Choroby leczone za pomocą terapii

 

  • zapalenie stawów 
  • zwalczanie bólu pleców (krzyża)
  • urazy mięśni i ścięgien
  • stany zapalne stawów kolanowych, biodrowych (choroba zwyrodnieniowa, artroza -przyczyną choroby może m. in. predyspozycje genetyczne, nadwaga, ciężka praca czy intensywnie uprawiany sport)
  • uszkodzenia chrząstki stawowej
  • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa związana z uciskiem korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym
  • efekt terapii utrzymuje się około 2 lata

 

Jakie badania musimy wykonać przed zabiegiem

  • Wizyta u lekarza specjalisty, w celu przeprowadzenia wywiadu z pacjentem
  • morfologia
  • INR
  • APTT

 

 

 

 

 

 

TOP